I Zjazd Absolwentów

Archiwum » Rok szkol. 2013/ 2014 » I Zjazd Absolwentów

Na uroczystości, oprócz absolwentów, obecni byli także emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji. Całe spotkanie przebiegało pod hasłem „Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu, pozwól chwilom powrócić we wspomnieniach”.

Przybyłym gościom, obecni uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny składający się z tańców, wierszy i piosenek. Wystąpili również absolwenci, którzy przedstawili kilka ważnych informacji z dziejów szkoły, zapisanych na kartach kronik. Wszyscy mieli okazję przekonać się, jak bogatą ma historię. Jej początek datuje się na 1946 rok, kiedy repatrianci z Jugosławii zorganizowali naukę dla dzieci i młodzieży w budynku plebanii.

Ogromne emocje wzbudziła prezentacja multimedialna, kończąca część oficjalną uroczystości, zawierająca stare szkolne fotografie znajdujące się w zbiorach szkolnych oraz użyczone przez absolwentów.

Podczas drugiej części spotkania wszyscy mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć okolicznościową wystawę, nabyć wydaną z tej okazji gazetkę szkolną, a przede wszystkim spotkać się ze swoimi dawnymi nauczycielami, kolegami i koleżankami.

To wyjątkowe spotkanie było okazją do powspominania dawnych czasów.