Święto Patrona

Archiwum » Rok szkol. 2012/2013 i wcześniej » Święto Patrona

Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej obchodzono uroczyście w dniu 5 grudnia 2012r. z udziałem zaproszonych wykładowców Instytutu Górnictwa przy Politechnice Wrocławskiej.

Na program artystyczny składały się informacje o pracy górników i życzenia dla nich, piosenki i tańce związane z tradycjami górniczymi, a także wiersz „Pan Hilary" w górnośląskiej gwarze.

Zaproszeni goście przedstawili procesy powstawania surowców mineralnych na przestrzeni dziejów Ziemi, a także zaprezentowali wybrane surowce mineralne, sposób ich wydobywania i właściwości.

Metoda pokazu i interaktywnego wykładu okazała się bardzo efektywna oraz przypadła do gustu uczniom naszej szkoły. Zostaliśmy również zaproszeni na Festiwal Nauki we Wrocławiu organizowany m. in. przez Politechnikę Wrocławską.