I Szkolny Dzień Rodziny

Archiwum » Rok szkol. 2016/2017 » I Szkolny Dzień Rodziny

Dnia 2 czerwca nasza szkoła zorganizowała I Szkolny Dzień Rodziny pod hasłem „Rodzina na sportowo." Święto to było połączeniem trzech ważnych dni w roku: Dnia Matki, Dnia Dziecka, oraz Dnia Ojca. Impreza składała się z trzech części: w pierwszej uczniowie z każdej klasy, pod kierunkiem nauczycieli, zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Nie zabrakło wesołych piosenek, tańców i recytacji wierszy sławnych poetów.
Po zakończonym programie artystycznym Dyrektor Szkoły, Pani E. Puzio wręczyła podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację święta.
W drugiej części dzieci wraz z rodzicami zostali podzieleni na osiem drużyn, których zadaniem było ukończenie ośmiu konkurencji takich jak rzut gumowym oszczepem, skoki na skakance, powiedzenie bez zająknięcia łamańca językowego i kilku innych. Wszystko to w celu propagowania sportu jako ważnego elementu w życiu każdego człowieka.
Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy przybyli mieli możliwość posilenia się poczęstunkiem sfinansowanym przez radę rodziców naszej szkoły.
Na zakończenie uroczystości drużyny przystąpiły do przeciągania liny.
Nad prawidłowym przebiegiem tej konkurencji czuwał Pan F. Fink.
Pełni pozytywnej energii, oraz w wesołych nastrojach rozeszliśmy się do domów.
Do zobaczenia za rok! :)
Opracował: Łukasz Licnerski