Dzień Drzwi Otwartch

Archiwum » Rok szkol. 2014/ 2015 » Dzień Drzwi Otwartch

18 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Górników Surowców Mineralnych w Czernej odbyła się ważna uroczystość. W tym dniu zorganizowano Dzień Drzwi Otwartych.

Imienne zaproszenia otrzymały dzieci pięcio i sześcioletnie należące do obwodu szkoły oraz

ich rodzice. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Dla wszystkich przygotowano sporo atrakcji...

Najmłodsi mogli zaobserwować, jak na lekcji wychowania fizycznego w klasie III p. Fabian Fink rozwija talenty sportowe u swoich podopiecznych.

Wzięli również udział w zajęciach otwartych w kl. I i oddziale przedszkolnym, które przygotowały panie Ewa Puzio i Marta Tralka. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały Gościom wiersze i piosenki o tematyce wiosennej, zaś pierwszoklasiści przebrani w kolorowe stroje wystąpili w inscenizacji pt. „ Powitanie wiosny”

W przerwie między zajęciami był czas na chwilę odpoczynku w sali zabaw. Niektórzy poświęcili ten czas na zwiedzanie szkolnych korytarzy i klas, inni woleli obejrzeć wystawę prac dziecięcych w holu szkoły.

Członkowie PCK przygotowali dla wszystkich Gości pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki,

a Rada Rodziców ufundowała drobne upominki w postaci opasek odblaskowych z wydrukowaną nazwą szkoły.

Kulminacyjnym punktem dnia był program artystyczny, w którym zaprezentowały się niektóre organizacje uczniowskie ( Samorząd Uczniowski, Eucharystyczny Ruch Młodych) oraz podmioty współpracujące ze szkołą: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Niepubliczne Przedszkole „Skrzaty”. Wyemitowano również krótki film, w którym uczniowie wyrażali swoje opinie na temat Szkoły Podstawowej w Czernej.

Tę część programu uświetnił również swoją obecnością p. Robert Relich- Burmistrz Nowogrodźca oraz p. Józef Potyszka- sołtys wsi Czerna.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozwolił rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę i jej otoczenie. Będziemy zaszczyceni, jeżeli spotkamy się z nimi we wrześniu.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, które zostały zamieszczone w galerii.