Noc Bibliotek 2020

Aktualności » Noc Bibliotek 2020

Dnia 10.10.2020 roku w naszej szkole odbyła się akcja "Noc Bibliotek 2020". W tym roku w akcji wzięli udział uczniowie  klas młodszych oraz trzy dziewczynki z klasy 8, które zaangażowały się we wspólne czytanie dla młodszych kolegów i koleżanek.

Podczas imprezy uczestnicy wysłuchali wierszy dotyczących edukacji klimatycznej i ekologicznej, poznali pojęcie "smogu", a nawet mieli możliwość doświadczyć czym on w rzeczywistości jest, ponieważ pani bibliotekarka wykonała doświadczenie wyjaśniające powstanie tego jakże nieprzyjemnego zjawiska. Ponadto zostali zachęceni do zgłębienia zagadnienia poprzez ekspozycję książek o tematyce ekologicznej znajdujących się w szkolnej bibliotece. W ramach utrwalenia wiadomości maluchy uzupełniły karty pracy i wspólnymi siłami wykonały plakat, który wisi w centralnym miejscu naszej szkoły, aby pozostali uczniowie również mogli przypomnieć sobie o niestety wszechobecnym zagrożeniu.

Po wykonaniu plakatu był czas poświęcony na zdrowy posiłek, po którym został wyświetlony film. Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie zrozumieli jak szkodliwy wpływ na nasze życie i nasze środowisko ma brak dbałości o otoczenie, jak ważna jest segregacja i odpowiednie gospodarowanie odpadami.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie
 smiley