Obchody Święta Niepodległości 2016

Archiwum » Rok szkol. 2016/2017 » Obchody Święta Niepodległości 2016

10 listopada 2016 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Czernej dumnie obchodziła 98 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach programu artystycznego każda z klas przygotowała jedną z pieśni patriotycznych, którą następnie odśpiewała. Dodatkowo uczniowie klasy VI przypomnieli wszystkim zarys historyczny wydarzeń związanych z dążeniem Polaków do odzyskania swego miejsca w świecie. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Ewa Puzio podziękowała wszystkim klasom i wychowawcom za wkład pracy włożony w przygotowanie apelu oraz podkreśliła jak ważna dla kraju jest Niepodległość. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Panie Lidię Sadecką i Krystynę Berdułę. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni. Była to pouczająca lekcja historii.