Archiwum » Rok szkol. 2013/ 2014 » Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek (21. 03. 2013 r.) uczniowie naszej szkoły przeszli w barwnym korowodzie razem z marzanną ulicami Czernej. Pogoda w tym dniu nam nie dopisała, ale jak mówi przysłowie: „W marcu jak w garncu”.

Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie klasa trzecia przedstawiła teatrzyk pt. „Witaj wiosno”. Wiosna- Oliwia Potoczna wprowadziła nas w radosny, miły nastrój. Zapewniła wszystkich, że na dzisiejszym spotkaniu będziemy mogli wiosnę poczuć mocniej, dotknąć jej, a nawet o niej zaśpiewać. Odbył się konkurs piosenki „Wiosenne rytmy”.

Każda grupa przedstawiła utwór związany z wiosną. Można było wziąć udział w rozwiązywaniu zagadek wiosennych. Trzeba było rozpoznać warzywa po dotyku w ukrytym pudełku oraz nowalijki po smaku z zawiązanymi oczami. Przy tym było bardzo dużo śmiechu. Później odbył się konkurs wiedzy „Omnibus” dla kl. IV- VI. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz brali udział w trzech konkurencjach sportowych. W konkursie zwyciężyły uczennice kl. IV: Sara Rozum, Aleksandra Twardowska i Wiktoria Twardowska.

Na koniec każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za wykonanie piosenek o wiośnie oraz owoce za rozwiązywanie zagadek. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani słodyczami. Był to wspaniały dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili.

Oprac. Lidia Sadecka