Akcja „Śniadanie Daje Moc" 2016

Archiwum » Rok szkol. 2016/2017 » Akcja „Śniadanie Daje Moc" 2016

Dnia 8 listopada 2016 roku w naszej szkole dzieci z klas 0-VI po raz 6 uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". W tym dniu wszystkie dzieci wykonywały sobie drugie śniadanie. Członkowie SK PCK pod kierunkiem nauczycieli: pani Lidii Sadeckiej i pani Natalii Szewczyk przygotowali stół ze zdrową żywnością. Uczniowie wykonywali gazetkę poświęconą zdrowemu odżywianiu. Można było także poczytać i obejrzeć czasopisma i literaturę poświęconą temu tematowi.
Po przygotowaniu kanapek wszystkie dzieci spotkały się na holu szkoły, gdzie klasa IV przygotowała krótki program o zasadach zdrowego odżywiania. Ich przestrzeganie powinno każdemu zapewnić zdrowie. Klasa I wykonała inscenizację piosenki pt. „Pac gruszka do fartuszka". Wspólnie zjedliśmy śniadanie i zrobiliśmy zdjęcia. Był to wspaniały dzień.