„Wtorkowe Poranki Bajkowe" w bibliotece szkolnej

Archiwum » Rok szkol. 2016/2017 » „Wtorkowe Poranki Bajkowe" w bibliotece szkolnej

Od początku lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej organizowane są zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego pod hasłem „Wtorkowe poranki bajkowe”
            Jak sama nazwa wskazuje, w każdy wtorek, dzieci wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzają bibliotekę szkolną, w której wysłuchują jednego z opowiadań  zgromadzonych w książeczce „Opowiastki dla małych uszu” autorstwa Joanny Wachowiak.
            Publikacja ta została wybrana przez bibliotekarkę ze względu na jej walory wychowawcze.
            Dzieci poznają przygody bohaterów książki, którymi najczęściej są zwierzątka leśne.
 Uczą się, czym jest przyjaźń, dlaczego warto dzielić się z innymi, jaką siłę mają marzenia...Uczą się też, że każdy człowiek jest inny i każdy jest dzięki temu wyjątkowy,
że dobrze jest mieć pozytywne nastawienie do życia i unikać ciągłego narzekania...
            Dzieci chętnie słuchają opowiadań czytanych przez bibliotekarkę-p. Teresę Buryłę, zwłaszcza, że po wysłuchaniu każdej opowieści, czeka na nich zadanie przeprowadzone
w formie zabawy, którego celem jest utrwalanie dobrych zwyczajów i nawyków.
            Cieszymy się z obecności najmłodszych czytelników w bibliotece szkolnej, zwłaszcza, że przychodzą później również ze swoimi Rodzicami i wypożyczają książeczki do czytania w domu.
Opracowała: Teresa Buryła