Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Archiwum » Rok szkol. 2016/2017 » Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Niedawno w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany
w ramach pracy biblioteki szkolnej.
Uczniowie kl. I- III prezentowali swe umiejętności w dniu 14 marca 2017 r., natomiast uczniowie kl. IV- VI przystąpili do zmagań konkursowych dzień później.
            Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, doskonalenie techniki czytania oraz przełamywanie zahamowań związanych z wystąpieniami publicznymi.
            Konkurs dla uczniów kl. I- III odbył się już po raz drugi.
W tym roku przystąpiło do niego 13 osób. Wstępne eliminacje przeprowadzili wychowawcy poszczególnych klas.
            Starsi uczniowie po raz pierwszy przystąpili do konkursu.
Dziesięć osób, wytypowanych przez nauczycielkę języka polskiego, zaprezentowało swoje umiejętności przed szerszą publicznością
             Uczniowie prezentowali wylosowany fragment z następujących książek:
kl. I- „Dziecię elfów”
kl. II- „Pięciopsiaczki”
kl. III- „Puc, Bursztyn i goście”
kl. IV- „Charlie i fabryka czekolady”
kl. V- „Nowe patyki i patyczki”
kl. VI- „Tajemniczy ogród”

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja wyłoniona spośród nauczycieli uczących w naszej szkole. Jury wytypowało laureatów konkursu:

kl. I- III
I miejsce- Wojciech Kamiński, Martryna Urbaniak
II miejsce-Maciej Kargulewicz, Bartłomiej Miler
III miejsce-Zuzanna Sądaj

kl. IV- VI
I miejsce- Maja Zdunek
II miejsce-Jakub Szewc
III miejsce- Mateusz Ludziak
IV miejsce- Damian Sądaj

Wszystkie dzieci biorące udział w tej rywalizacji otrzymały dyplomy i drobne upominki,
a laureatom zostały wręczone nagrody książkowe.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za chęci i zaangażowanie, gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała: Teresa Buryła