Dbamy o bezpieczeństwo w szkole i poza nią

Archiwum » Rok szkol. 2015/2016 » Dbamy o bezpieczeństwo w szkole i poza nią

O tym, jak zachować bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście zbliżających się wakacji, rozmawiał z naszymi uczniami i przedszkolakami policjant z Bolesławca. Przypomniał między innymi o zapinaniu pasów w samochodach, prawidłowym poruszaniu się na jezdni i poboczu, używaniu odblasków. Przestrzegał przed kąpielami w niedozwolonych miejscach oraz bezpieczeństwie pożarowym, zwłaszcza w lasach.Mówił też, jak powinni zachowywać się uczniowie na terenie szkoły, aby nie zrobić sobie i innym krzywdy, a także uświadomił dzieciom, że agresja (zarówno słowna- wyzywanie, przezywanie, przeklinanie, jak i fizyczna- bicie, szturchanie, popychanie) jest czynem karalnym. Na koniec spotkania pan policjant odpowiadał na pytania dzieci oraz przymierzał niektórym chętnym kajdanki. Zapamiętamy wszystkie rady i przestrogi przedstawiciela władzy.