Konkurs Pięknego Czytania

Archiwum » Rok szkol. 2015/2016 » Konkurs Pięknego Czytania

25 maja 2016r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III. Wzięło w nim udział 16 uczestników wytypowanych w eliminacjach klasowych. Zadaniem każdego ucznia, biorącego udział w konkursie, było przeczytanie fragmentu tekstu wylosowanego tuż przed zmaganiami konkursowymi. Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego mogły wysłuchać w tym dniu czterech opowiadań z książek pt. "Pięciopsiaczki", "Plastusiowy pamiętnik" oraz "Litery. Nauka czytania".
Zwycięzcą konkursu został Mateusz Ludziak z kl. III, który zdaniem Jury (p.dyr. Joanna Mierzwa i p. Monika Kamińska) najpłynniej przeczytał tekst, dokonując jednocześnie jego interpretacji, poprzez modulację głosu, z zachowaniem znaków interpunkcyjnych. Drugie miejsca zajęli: Maciej Kargulewicz kl. I, Jakub Kopeć kl. I, Karolina Mierzwa kl. II, Bartosz Miler kl. II.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobne upominki, a zwycięzcy zasłużyli na nagrody książkowe.
Chociaż uczniowie czuli tremę, udowodnili, że potrafią pięknie czytać, a tych którzy czuli niedosyt, bibliotekarka- p. T. Buryła zaprosiła na kolejny konkurs pięknego czytania, który odbędzie się za rok.